Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 21:45
 
Bozcaadaʹda konaklama tesisleri açıldı
Adalet Haberi
Bozcaadaʹda konaklama tesisleri açıldı

Çanakkaleʹnin Kuzey Ege Deniziʹndeki turizm cenneti Bozcaadaʹda, 19 Martʹta Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında kapatılan konaklama tesisleri, normalleşme süreciyle birlikte bugün yeniden açıldı. 

 

Bozcaadaʹda 19 Martʹta kapatılan konaklama tesisleri, bugün tekrar kapılarını açtı. Adadaki kafe ve restoranlar ise 1 Haziranʹda girilen normalleşme süreciyle birlikte açılmıştı. Adadaki tüm işletmecilere, Toplum Sağlığı Merkezi desteğiyle, Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda hijyen eğitimi verildi. İşletmelere gelen müşterilerin girişte ateşi ölçülüyor, masalarda ise dezenfektanlar koyuluyor.

 

Tam kapasiteyle sezonumuzu açtık

ˮBozcaada Turizm İşletmecileri Derneği (BOZTİD) Başkanı Erkan Yavuz, ˮBugün itibariyle bütün otellerimiz, işletmelerimizde tam kapasiteyle sezonumuzu açtık. Tüm işletmelerimize yeni sezonun hayırlı uğurlu olmasını, kazasız, belasız ve vukuatsız geçmesini diliyorum. İlk olarak işletmelerimize önce kendi sağlıkları için tedbirlere uymasını istiyoruz. Tabii ki süreci çok iyi geçirdik, bundan sonra kurumların da yükünü hafifletmek ve riski de minimize etmek adına kendi sorumluluklarımızı, kendi tedbirlerimizi yerine getirmemiz hepimiz için en iyisi olacaktır. Çok iyi önlemler aldık, hatta bir çok önlem için Türkiyeʹnin öncesinde davrandık. Gelen misafirlerimizden de isteğimiz, biz burada bütün kurallara uyduk, önlemlerimizi aldık, lütfen siz de bizleri düşünerek kendinizi de düşünerek kurallara riayet edinˮ dedi. 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Bozcaadaʹda, konaklama, tesisleri, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03